W drodze do Emaus

W sobotę 11 marca, dzięki gościnności i uprzejmości ks. proboszcza Józefa Sołtysa, odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Grupy 33 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach.

Na świąteczną nutę

Pierwsze tegoroczne spotkanie członków Grupy 33 z rejonu tyskiego odbyło się 19 stycznia w parafii bł. Karoliny w Tychach. Rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy św. sprawowanej przez naszego opiekuna ks. Tomasza Kusza w intencji naszych małych grup z prośbą o miłość wzajemną i jedność.

Najważniejsze trzy dni w roku

Taki był temat dnia skupienia zorganizowanego przez rejon Tychy, który przeżyliśmy w sobotę 9 kwietnia w domu parafialnym przy kościele Mariackim w Katowicach.

Święty Józef, kręgle i pizza

W sobotnie popołudnie 23 października zawitaliśmy w Kościele Jubileuszowym - św. Józefa w Katowicach-Załężu. Po strawie duchowej udaliśmy się na kręgle, a nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną pizzą.

Dużo wody, dużo słońca, dużo radości…

Tak w skrócie wyglądały wakacje rejonu Tychy spędzone na Podlasiu w ostatni tydzień lipca. Najpierw mieliśmy jechać nad morze, potem na Słowację, a w końcu wylądowaliśmy w Domu Księży Emerytów w Augustowie

Pielgrzymka inna niż zwykle

Dlaczego inna? Bo zamiast iść do Częstochowy szliśmy w drugą stronę - od Złotego Potoku do Leśniowa.

Roczek Różańca w rejonie Tychy

19 marca, w Uroczystość św. Józefa, świętowaliśmy pierwszą rocznicę naszego Różańca on-line. Była modlitwa, ale też sporo radości, a Paulina upiekła z tej okazji dla nas ciasteczka.

Starszy syn, Droga Krzyżowa inna niż zwykle i św. Józef

W tym roku rejon Tychy, ze względu na trwającą pandemię, wielkopostne zamyślenie przeżył w czasie Dnia Skupienia. W sobotę 6 marca zgromadziliśmy się w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach, aby sprawować Eucharystię, odprawić Drogę Krzyżową i wysłuchać konferencji.

Rekolekcje wielkopostne przed pandemią

Rejon tyski miał niewątpliwie wielkie szczęście, że udało mu się przeżyć swoje rekolekcje wielkopostne. Odbyły się one bowiem w ostatni weekend przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z pandemią. A temat ich brzmiał: „PANIE, NAUCZ NAS MODLIĆ SIĘ”.

Spotkanie w czasach zarazy

Nie możemy się spotykać face-to-face z powodu epidemii koronawirusa, ale to nie powód, żeby się w ogóle nie spotykać. Marcowe spotkanie rejonu Tychy odbyło się on-line przy wykorzystaniu komunikatora Skype. Frekwencja była dobra;) Był ks. Tomek i 26 członków Grupy 33.