Czas spotkań

Podczas mszy na zakończenie Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu w 1997r. Jan Paweł II mówił o Wrocławiu: „(…)Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. (…)” Wrocław nazywany jest odtąd miastem spotkań i właśnie w dniach 24-26 maja br. był ponownie już miejscem spotkania członków naszego duszpasterstwa z całej Polski.

2023_WR_CzasSpotkan

Podczas weekendu nasi goście mieli okazję zwiedzić miasto z przewodnikiem w dwóch alternatywnych trasach. Zobaczyć pokaz fontanny multimedialnej, zwiedzić Panoramę Racławicką, Hydropolis czyli muzeum wiedzy o wodzie i wiele innych ciekawych miejsc.

2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan

Sobotni wieczór poświęcony był na integrację przy ognisku nad Odrą. Nie brakowało chętnych do własnoręcznego upieczenia kiełbaski, można tez było wybrać przysmaki przyrządzone na grillu oraz domowe sałatki i ciasta. Po napełnieniu naszych brzuchów przyszedł czas na konkurs z wiedzy o Wrocławiu, w którym też trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną.

2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan

Niedzielę rozpoczęliśmy mszą św. w kościele św. Marcina, po której był czas na zwiedzanie Centrum Historii Zajezdnia, w którym znajduje się wystawa poświęcona historii Wrocławia z lat 1945-2016r.

2023_WR_CzasSpotkan

Dużą atrakcją dla gości, a także dla członków wrocławskiej grupy, były przejazdy zabytkowym autobusem naszego kolegi Michała. Wspólny weekend zakończyliśmy niedzielnym obiadem.

2023_WR_CzasSpotkan 2023_WR_CzasSpotkan

Wiele osób podkreślało świetną organizację weekendu oraz dobrą atmosferę co sprawiało, że żal było wyjeżdżać. Cieszy fakt, że weekend spędzony we Wrocławiu był oprócz czasu zwiedzania i poznawania miasta również czasem spotkań, budowania relacji i zacieśniania więzi w naszym duszpasterstwie. Dopisała nam pogoda oraz humory, a rejon wrocławski pokazał jak świetnie potrafi sie zorganizować i wspłópracować :). Mamy nadzieje ze nasi drodzy goście zabrali ze sobą jak najlepsze wspomnienia! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to spotkanie i do zobaczenia kolejnym razem :)

2023_WR_CzasSpotkan

Autor: Magdalena D.