"Iść śladami Zbawiciela"

W dniach 18-20.03.2022 r. w Centrum Duchowości Święta Puszcza w Olsztynie k/Częstochowy odbyły się rekolekcje wielkopostne rejonu chorzowskiego, na które również zostały zaproszone osoby z innych rejonów. Prowadził je nasz duszpasterz Tomasz Koryciorz.

Myśli przewodnie, które usłyszeliśmy podczas konferencji:

DROGA

Czy idę za Jezusem? Pan Jezus mówi do nas „Pójdźcie za Mną” - czy idę za Jezusem tak naprawdę?

ZAPROSZENIE

„Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz?” Pan mówi do mnie „chodź i zobacz”, czy czytając Ewangelię odkrywam, że Pan Jezus mieszka we mnie, ze mną, obok mnie? czy dostrzegam to, że jest zawsze nawet w najtrudniejszym momencie mojego życia?

POWOŁANIE

Odejście od tego co moje, pójście za tym, co Boże. Pan Jezus mówi do mnie "Wypłyń na głębie" daj mi to co masz, a dam Ci więcej.

CENA

Krzyż to cena mojego zbawienia. Jezus nie zrzucił swojego krzyża na innych, On wziął go na siebie z miłości do mnie - czy wierzę w to?

NAGRODA

„Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość… i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać”. Pan Jezus wzywa mnie do nawrócenia, do swego Królestwa, do nowej nadziei - czy jestem wdzięczna?

OBIETNICA

„Ja jestem z wami zawsze, tak, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Pan Bóg przychodzi do mnie w każdym oddechu, Jego obecność podtrzymuje mnie jak każdy oddech. Najdroższy Panie, pomóż mi uwierzyć, że ciągle jesteś nawet wtedy, gdy nie potrafię Cię usłyszeć.

Rekolekcje to szczególny, błogosławiony czas, aby stanąć w prawdzie przed Panem Bogiem i samym sobą. To też okazja, aby wyrwać się trochę od tego, co nas przytłacza, wzbudza lęk. To też czas, aby pobyć z drugim człowiekiem. Piękna pogoda sprzyjała integracji podczas spacerów w wolnym czasie.2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE

2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE

2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE 2022_CH_REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE

Relację napisała Patrycja